Filon

Status: CITES - z hodowli

Wirtualni opiekunowie Formularz

Opis:

Ta piękność przyjechała do nas z pod Warszawy i jest to prezent dla Anety od sokolnika Bogdana.

Wychowała się z nami od pisklaka i praktycznie nie odstępuje człowieka na krok. Podobnie jak Teja i Mojra – Filon będzie pomagał nam w zajęciach, a w przyszłości (mamy nadzieję) zostanie ojcem wielu pokoleń płomykówek reintrodukowanych (wypuszczanych na wolność w miejscach gdzie wyginęły) po terenie Dolnego Śląska.

Las wokół nas

Informacje o wirtualnych opiekunach:

10-02-2018

Społeczność PSP nr 5 w Strzelinie od wielu lat angażuje się w rozmaite akcje mające na celu pomoc zwierzętom. W tym roku postanowiliśmy w sposób szczególny wesprzeć Fundację Świętego Huberta, która na terenie naszej Gminy realizuje szereg działań mających realny wpływ  na poprawę życia dzikich zwierząt. Mamy nadzieję, że adopcja Filona ułatwi jego utrzymanie i dalszy rozwój, a naszym uczniom przyniesie niezwykle cenne wartości edukacyjne.