Las wokół Nas

Od samego początku powstania Fundacji duży nacisk położyliśmy na podniesienie świadomości ekologicznej środowisk lokalnych. Akcja „Las wokół Nas” miała swoją premierową edycję w roku 2010, a kolejne edycje trwają po dziś dzień. Druga edycja została objęta dofinansowaniem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego – Pana Rafała Jurkowlańca.

W 2015 roku zajęcia stały się istotnym filarem utrzymania ośrodka leczenia dzikich zwierząt w Wyszonowicach (akcja – dom sokoła), a w 2020 roku edukacja przeniosła się w świat internetu.

Po przeszło dekadzie prowadzenia edukacji przyrodniczej i KILKU TYSIĄCACH zajęć. Możemy z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że nie było dwóch takich samych spotkań – każde (nawet o tej samej tematyce) było inne i inaczej poprowadzone. Każde było wyjątkowe tylko i wyłącznie dla tego, że nie ma dwóch takich samych grup. Nigdy nie trzymamy się „sztywno” tematu i jeśli coś szczególnie interesuje daną grupę to z pełnym uśmiechem i bez hamulców ruszamy w tę właśnie stronę 🙂

Rok 2021 zapowiada się jak wyzwanie. Dzięki spotkaniom online możemy zaprosić Was do „naszego świata”. Wcześniej nawet nie sądziliśmy, że to będzie możliwe do przeprowadzenia.
Wciąż się rozwijamy i ciągle planujemy nowe rzeczy. Sytuacja zmusiła nas do postępowania zgodnie z maksymą: Kto nie idzie do przodu – ten się cofa.
Bądźcie z nami i kibicujcie nam – to naprawdę jest ważne.

Przykładowe tematy zajęć

• Pracowite pszczoły
  • Sowy naszej okolicy
  • Żona dla jelenia
  • Zima idzie – strategia na przetrwanie
  • Po co przyrodzie człowiek?
  • Wiosna – ach, to ty!
  • BHP „Zwierzoluba”
  • Ślady i tropy zwierząt – jak obserwować przyrodę
  • Nie taki wilk straszny
  • Czyścioch i brudas
  • Pokaż swoje zęby – powiem ci co jadłeś
  • Żniwa
  • Jak bardzo wpływamy na naszą przyrodę
  • Myśliwy czy kłusownik

Aby zorganizować spotkanie w Państwa placówce – wystarczy skontaktować się z Marcinem (najlepiej telefonicznie +48 534 997 955)

i umówić tematykę oraz termin spotkania.

Od 2015 roku wpływy z zajęć i warsztatów są fundamentem funkcjonowania i przetrwania naszego ośrodka w którym leczymy i rehabilitujemy dzikie zwierzęta, więc zamawiając takie zajęcia pomagacie tym samym ocalić nam kolejne stworzenia.

Zapraszamy do współpracy przy realizacji programu wszystkie placówki oświatowe i kulturalne.