Dom sokoła

Dom Sokoła jest jednym z fundamentalnych projektów naszej fundacji, który powstał z potrzeby zapewnienia naszym podopiecznym większej przestrzeni, a także warunków zbliżonych do ich naturalnego środowiska przy jednoczesnym procesie leczenia. W malowniczej wsi Wyszonowice położonej w okolicy licznych zagajników wybudowaliśmy ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt, gdzie nasi podopieczni odnajdują tymczasowy lub stały dom.

Budynek przystosowany jest do przeprowadzania szeregu zabiegów weterynaryjnych oraz kompleksowych działań prowadzących do przywrócenia maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej i psychicznej dzikich zwierząt. Ośrodek został wyposażony w woliery, stacjonarne budki oblotowe oraz zagrody, w których zwierzęta przechodzą okres rekonwalescencji i są przygotowywane na powrót do naturalnego środowiska. Ośrodek jest przekształcany/przystosowywany pod wymagania nowych podopiecznych, dzięki czemu możemy nieść pomoc wielu gatunkom dzikich zwierząt.

Co roku trafia do nas KILKASET zwierząt potrzebujących pomocy. Skalę liczbowa naszych działań możecie zobaczyć na stronie głównej, gdzie uroczy licznik pokazuje ile zwierząt „przeszło przez nasze ręce”.

Na szczęście wielu udaje się pomóc. Po leczeniu i rehabilitacji trafiają na wolność. Niestety spora grupa trafiających do nas zwierząt wymaga dożywotniej opieki. Ale dzięki Wam wiemy, że damy radę… nawet jak czasami mamy chwile zwątpienia, to przez te wszystkie lata pokazaliście nam, że z najgorszego dołka wspólnie się wyciągniemy. DZIĘKUJEMY WAM ZA TO !!!